TR    EN    İLETİŞİM

       

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
ULUSLARARASI TİCARET HUKUKU VE ŞİRKET KURULUMU

Hukuk Büromuzun belirleyici özelliği Uluslararası Ticaret Hukuku alanında verdiği hizmetlerdir. Özellikle Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) ve Bahreyn ile ticaret yapan ve iş alanını bu ülkelerde geliştirmek isteyen Türk firmalarına ve yeni yatırımcılara danışmanlık hizmeti ve hukuki destek tarafımızca verilmektedir. Bu doğrultuda en belirgin özelliğimiz Türk firmalarına Dubai ve Bahreyn de şirket kurulumu konusunda verdiğimiz hizmetlerdir. Hukuk büromuz Dubai deki işlerin takibi ve hızlı bir şekilde sonuçlanması için ticari kayıt adresi ve ofis bilgileri iletişim kısmında yer alan DGO Consultancy Fze adlı şirket ile işbirliği yapmıştır. Bu alanda vermekte olduğumuz hukuki hizmetlere örnek olarak,
  • Dubai ve Bahreyn’e yapılacak olan yatırımlarda bu ülkelerin ticaret, yabancı sermaye, vergi, iş ve sair mevzuatı hakkında hukuki görüş verme, şirket kurma, birleşme ve devralma işlemlerini gerçekleştirme.
  • Dubai ve Bahreyn de şirket kurulabilmesinin ve kurulabilecek olan şirketler konusunda danışmanlık hizmeti vermek. Şirket kurulması için gerekli evrakların hazırlatılması ve serbest bölgeden ön onay belgesinin alınması, şirket kurulumunun tamamlanması Şirket kurulumu için gerekli olan her türlü izin, ruhsat, imtiyaz, teşvik başvuru ve ilgili işlemleri gibi pek çok farklı konuda hizmet verilebilmektedir.
  • Dubai ve Bahreyn’e ihracat yapan firmaların faaliyetlerini dış ticaret mevzuatına uygun olarak yürütmelerini temin etmek.
  • Dubai ve Bahreyn mevzuatına göre sermaye artırımları ve indirimler ve Şirketler Hukuku alanında danışmanlık.
  • Şirket durum tespit raporlarının hazırlanması.

Ofisimiz ayrıca Dubai ve Bahreyn merkezli firmaların Türkiye de şirket kurulumuna dair karşılaşabilecekleri yasal sorunlar konusunda ve Türk Ticaret Kanunu kapsamında Anonim ve Limited şirket kurulumu, yabancı yönetici ve personel çalıştırılması, ticari işlemlerin ve yönetim standartlarının uluslararası kurumsal ölçütlere uyumu, Türkiye’de karşılaşılan ticari, vergisel, çalışan hukukuna yabancı personel çalıştıran yerli işletmelere, Türkiye’de yatırım yapmak ve yaşamak isteyen ya da bağımsız olarak mesleki faaliyet göstermek isteyen yabancılara çeşitli alanlarda hukuki destek sunmaktadır. Yabancıların Türkiye’de ikamet ve çalışmalarına ilişkin her türlü izin, işlem ve bildirim konularında müvekkillerimize destek sunmaktayız.1071 Ankara İş Merkezi Kızılırmak Mah. 1443 Cad. NO:25 B Blok Kat: 5 Daire: 38 Çukurambar Çankaya/ANKARA
Tel: +90 312 511 1615
E-mail: asli [add] arslan-law.com
Her Hakkı Saklıdır. ARSLAN HUKUK & ARABULUCULUK 2014